PZW 82 Gryf Żukowo

Finałowe zawody z cyklu turniej o „puchar III jezior 2020” – relacja.

Już po raz kolejny mieliśmy przyjemność organizowania zawodów wędkarskich:  Turniej o „Puchar III Jezior” Podobnie jak w latach poprzednich współorganizatorami i sponsorami pucharów była Gmina Żukowo i Ośrodek Kultury i Sportu z Żukowa. 

 

Zawody z cyklu „Puchar III Jezior 2020” Były organizowane nad jeziorami: „Tuchomskie”, „Łapino Górne” i „Wysockie” wszystkie te wody przynajmniej częściowo znajdują się na terenie Gminy Żukowo, jedno z nich jest pod opieką naszego koła. Wszystkie te zbiorniki są niezwykle oblegane przez letników, wędkarzy i spacerowiczów. Co niestety wpływa też na spore zanieczyszczenia wód i brzegów jeziora. My jako społeczność wędkarska staramy się na tyle ile jest to możliwe przeciwdziałać takiemu postępowaniu i kiedy jest taka szansa, sprzątać zalegające nieczystości. Przecież kto jak nie właśnie wędkarze powinni zadbać o czystość wód i brzegów. PZW to my, my wszyscy zrzeszeni w tej społeczności. Więc dbajmy wszyscy razem, bez wyjątku. 

Serdeczne podziękowania dla chętnych sprzątających podczas trwania zawodów. 

 

Tego dnia, chętnych do uczestnictwa w zawodach stawiło się dziewięciu juniorów, czterdziestu czerech seniorów w tym cztery kobiety. W tym roku podczas w/w turnieju powstała dodatkowa kategoria oldboj, zostało to zainspirowane przez naszego opiekuna z ramienia Żukowskiego OKiS-u kolegę Jacka.  Niewątpliwie Jacek miał zamiar stanąć w zaszczytnym gronie laureatów 😉 , lecz los chciał inaczej, pozdrawiamy Cię kolego wracaj do zdrowia i do nas jak najszybciej.

  Pogoda dopisywała, z rybami było gorzej ale to przecież standardowa sytuacja że ryby na czas zawodów robią pauzę w żerowaniu  😉 . 

Poławiano głównie płocie, niewielkie leszcze, trafił się jeden rodzynek, szczupak wyciągnięty na zawodach gruntowych to nie lada atrakcja i szczęście.

Na ogłoszenie wyników niedzielnych zawodów i podsumowanie generalnych wyników Turnieju o „Puchar III Jezior 2020” przyjechał Pan Wojciech Kankowski Burmistrz Gminy Żukowo, niewątpliwie podniosło to rangę całego wydarzenia nie codziennie uczestnicy naszych zawodów mają okazję przybić piątkę z włodarzem naszej Gminy. Dziękujemy za wizytę, polecamy się na przyszłość 🙂 

Wyniki zawodów kat. junior:

1.  Dominik  Blok

2.  Sandra  Dąbrowska

3.  Hubert  Bigus

4.  Maciej  Groth

5.  Mateusz  Kowalski

Wyniki zawodów kat. kobiet:

1.  Ewelina  Wenta     1650  pkt.

2.  Monika  Marschk     950  pkt.

3.  Barbara  Konkol     665  pkt. 

 

Wyniki zawodów kat. oldboj: 

1.  Stefan  Gorlikowski     1675  pkt.

2.  Roman  Cyman     1315  pkt.

3.  Tadeusz  Formela     1175  pkt.

4.  Kazimierz  Pionk     1130  pkt.

5.  Stanisław  Gorlikowski     955  pkt.

 

Wyniki zawodów kat. senior:

1.  Radosław  Bejrowski     3770  pkt.

2.  Łukasz  Szczesny     2870  pkt.

3.  Michał  Belka     2770  pkt.

4.  Waldemar  Kleisa     2515  pkt.

5.  Rafał  Bejrowski     2340  pkt.

 

Generalne wyniki Turnieju o „Puchar III Jezior 2020” z jezior „Tuchomskie”, „Łapino Górne” i „Wysockie”

 

Wyniki generalne kat. junior:

1.  Dominik  Blok

2.  Ksawery  Litwic

3.  Przemysław  Bigus

4.  Sandra  Dąbrowska

5.  Maciej  Groth

 

Wyniki generalne kat. kobiet:

1.  Magdalena  Gorlikowska

2.  Ewelina  Wenta

3.  Monika  Marschk

 

Wyniki generalne kat. oldboj:

1.  Stefan  Gorlikowski

2.  Roman  Cyman

3.  Andrzej  Keller

4.  Kazimierz  Pionk

5.  Tadeusz  Formela

 

 

Wyniki generalne kat. senior:

1.  Radosław  Bejrowski

2.  Michał  Belka

3.  Krzysztof  Litwic

4.  Rafał  Bejrowski

5.  Marcin  Trybowski

Wielkie brawa, gratulacje i fanfary dla wszystkich laureatów wędkarskich zmagań, podziękowania dla współorganizatorów i buźka w czółko dla kucharza za rewelacyjną grochówkę. 

Do zobaczenia na następnych zawodach.

Z wędkarskim pozdrowieniem. Wodom cześć. 

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii