PZW 82 Gryf Żukowo

Relacja z zawodów feederowo-gruntowych jez. Wysockie.

 

Maraton wędkarski, czyli dzienne zawody kat. juniorów i nocne zawody seniorów w dyscyplinie feederowo – gruntowej za nami.

Zawody kategorii juniorów zaplanowane były na godz. 14.00. Przed i podczas zapisów naszych młodzików pogoda nie zapowiadała się dobrze wiało, padało chwilami nawet lało, nie było przyjemnie. 

Lecz jak na życzenie przed czternastą deszczowe  chmurzyska się rozstąpiły i juniorzy mogli w pełni oddać się swojej pasji i konkurencji wędkarskiej nad wodą.   

Po 3 godzinnej przygodzie z wędką 11 juniorów poddali się weryfikacji sędziów.  Nikt z nich nie zszedł ze stanowiska o kiju, poławiano głównie płocie i małe leszczyki. Brawa dla Was.   

Wyniki kat. junior:

1.  Olivier  Rogal     2,305  pkt.

2.  Przemysław  Bigus     1,515  pkt.

3.  Filip  Kowalski     1,420  pkt.

4.  Maciej  Groth     1,400  pkt.

5.  Ksawery  Litwic     1,380  pkt.

Laureaci otrzymali bony do sklepu wędkarskiego w Żukowie ufundowane ze środków koła, wszyscy uczestnicy kat junior otrzymali zanęty wędkarskie przekazane przez kolegę Tomasza Grobosz. 

Od godziny 20.00  czterdziestu trzech  seniorów w tym trzy reprezentantki płci pięknej zaczęło zawody nocne. Pogoda się utrzymała obyło się bez silnych opadów i większych anomalii.  Ale nie obyło się bez atrakcji 😉  odwiedziło nas podczas wieczoru całkiem sporo stadko dzików. Dobrze, że dorosłe osobniki nie były do nas wrogo nastawione 🙂  Skończyło się tylko na wąchaniu i delikatnym próbowaniu zanęt wędkarskich 🙂 

Podczas warzenia ryb po zakończeniu zawodów o 6.00 seniorzy pokazali swoje efekty nocnego wędkowania, nie były to połowy marzeń 😉  Z pośród wszystkich uczestników nocnego wędkowania 9 osób nie skusiło rybki do brania.  Ale większość  miała okazję wyczyścić siatkę z łusek 🙂

Wyniki kat. senior kobiet: 

1.  Magdalena  Gorlikowska     1,020  pkt.

2.  Barbara  Konkol     990  pkt.

3.  Agata  Wolff     680  pkt.

Wyniki  kat. senior  mężczyzn: 

1.  Tomasz  Grobosz     3,165  pkt.

2.  Mateusz  Zaborowski     3,140  pkt.

3.  Włodzimierz  Kosicki     2,945  pkt.

4.  Waldemar  Marschk     2,790  pkt.

5.  Rafał  Bejrowski     2,740  pkt.

Pełna lista punktacji sektorowej, oraz indywidualna zostanie dołączona w późniejszym terminie. 

W czasie trwania zawodów kolega Łukasz Szczesny przekazał nam obraz, abstrakcja pt. „Ryby” została przekazana zawodnikowi z najmniejszą liczbą punktów z wykluczeniem zera 🙂  Laureatem  został kolega Henryk Mierski. 

 

Wędkarzom za uczestnictwo, darczyńcom za prezenty, Andrzejowi za treściwy  posiłek wielkie dzięki. 

Z wędkarskim pozdrowieniem Wodom cześć.

 

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii