PZW 82 Gryf Żukowo

Zawody Gruntowo – feederowe rozstrzygnięte.

W niedzielę 23 września odbyły się 11 zawody w tym roku dla członków naszego koła a to jeszcze nie koniec 🙂 

Dzisiejsze zawody rozegraliśmy nad pięknym jeziorem „Łapino Górne”, nie koniecznie lubianym przez wędkarzy, bo to woda bardzo chimeryczna, pływają tam bardzo duże ryby, karpie, leszcze, szczupaki, okonie, płocie zdarzają się nawet sumy. Lecz żeby trafić na dobre brania trzeba mieć nie lada szczęście lub poświęcić sporo czasu aby zwabić je na swoje łowisko.Dodatkowo podczas wizyt wędkarzy nad tym jeziorem przed zawodami wieść niosła że „nic nie bierze” i zawody zapewne będą nie udane pod względem poławianych ryb. Dodatkowo pogoda nie zachęcała do rekreacji nad wodą.

Mimo to na porannej zbiórce stawiło się 9 juniorów i 37 seniorów. Więc tuż po godzinie 6.00 rozpoczęliśmy przygotowanie do losowania stanowisk wędkarskich, po krótkim omówieniu zasad wędkowania w dzisiejszych zawodach, juniorzy wylosowali swoje stanowiska i ruszyli na łowisko, zaraz po nich to samo zrobili seniorzy.

 

Juniorzy wędkowali 3 godzinki, podczas ich wędkowania pogoda była w kratkę raz świeciło słońce, raz padał deszcz, ryby zachowywały się dokładnie tak samo 🙂  jedni łowili, drudzy nie 🙂 na 9 startujących młodszych wędkarzy 6 z nich udało się skusić rybki do brania.

Wyniki kat. junior:

Rozłożyła  resztę uczestników na łopatki, łowiąc największą rybę w zawodach kat. junior tym samym stając na najwyższym podium w kat. juniorów.

1 – Monika Marschk       860 pkt.

2 – Bartosz Hinca           490 pkt.

3 – Dominik Blok              85 pkt.

4 – Przemysław Bigus      65 pkt.

5 – Jakub Ohler                 60 pkt. 

Największa ryba zawodów kat. junior Monika Marschk  – Leszcz o wadze 810 gram.

Seniorzy wędkowali o godzinkę dłużej, i tak samo jak nasi młodsi koleżanki i koledzy wędkowali w kratkę zarówno pod względem pogody jak i ryb 🙂

 

Wyniki kat. senior: 

1 – Adrian Neugebauer      2060 pkt.

2 – Waldemar Kleisa          1295 pkt.

3 – Patryk Mateja                1175 pkt.

4 – Andrzej Hinca                1155 pkt.

5 – Stefan Gorlikowski        1100 pkt.

Największa ryba zawodów w kat. seniorów Łukasz Szczesny – Leszcz o wadze 1030 gram.

Podczas ważenia i liczenia punktów, zajadaliśmy się gorącą strawą (pyszną grochówką) dzięki Andrzej.

Nagrody w dzisiejszych zawodach w postaci sprzętu wędkarskiego zostały ufundowane ze środków                                   koła PZW 82 „Gryf”, dodatkowo odwiedził nas dzisiaj właściciel sklepu wędkarskiego z Kartuz pan Andrzej przekazując atraktory wędkarskie które także rozdaliśmy z przyjemnością finalistom zawodów.                                                                                

Do zobaczenia na następnych zawodach, już ostatnich w tym sezonie 14 Października, oficjalne ogłoszenie ukażę się na 7 dni prze wydarzeniem.

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii