PZW 82 Gryf Żukowo

Relacja z zawodów spławikowych i gruntowych nocnych.


 

W piękne,pogodne,sobotnie popołudnie 20 sierpnia,wędkarze Juniorzy oraz Seniorzy spotkali się nad brzegiem jeziora „Tuchomskiego”
aby po raz kolejny w tym roku wspólnie powędkować i powalczyć o puchar, tym razem ufundowany przez Zarząd naszego koła.
Jak zwykle na początku spotkania przypomnienie regulaminu, losowanie stanowisk i wreszcie upragnione wędkowanie. Jako pierwsi do boju ruszyli nasi Juniorzy wędkowali metodą spławikową lub gruntową do wyboru. Na jedenastu uczestników, sześciorgu z nich udało się skusić ryby do brań. Lecz nasi Juniorzy nawet ci którzy nic nie złowią nie załamują rąk, tylko wyczekują następnych zawodów to prawdziwi pasjonaci wędkarstwa.

Wyniki kat. Junior 
1.  Kleina  Bartłomiej         580 pkt.
2.  Pilch  Piotr                   435 pkt.
3.  Lidzbarski  Jakub         410 pkt.
4.  Damps  Kacper            370 pkt.
5.  Wolff  Damian                65 pkt.  

Seniorzy zaczeli swoje potyczki o godzinie osiemnastej, pogoda naprawdę dopisywała, wszyscy zachwyceni dobrymi warunkami atmosferycznymi z zapałem oddawali się swojej wędkarskiej pasji. A na jeziorze trwała zabawa na całego, kilku zapaleńców- motorowodniaków urządziło nam niezłe widowisko pływając w tę i z powrotem swoimi łódkami i pontonami pozostawiając po sobie całkiem spore fale, które oczywiście docierały do brzegów jeziora. Niektórzy wędkarze narzekali na to, ale byli też tacy którzy twierdzili że podczas tych wodnych igraszek odnotywali częstrze brania. Kiedy już zapadł zmrok i wszystko się uspokoiło docierały do nas odgłosy z drugiego brzegu jeziora z Restauracji w której odbywała się jakaś uroczystość okrzykom i śpiewom nie było końca do samego świtu.
Podczas tych wieczornych i nocnych atrakcji wędkarze oczywiście nie zapominali o łowieniu ryb. I kiedy wszyscy już rano stawili sie na zbiórce okazało się że zawody przebiegły niezwykle pomyślnie złowiono naprawdę pokazną ilość ryb, przeważały Leszcze i nie były to ryby małe.

 

Wyniki kat. Senior 

1.  Cyman  Roman           8425 pkt.
2.  Belka  Michał              7905 pkt.
3.  Kosater  Karol             4380 pkt.
4.  Bigus  Wojciech          3670 pkt.
5.  Sobisz  Jacek             3330 pkt.

Nagrodę specjalną za największą rybę zawodów ufundowaną przez Sklep Wędkarski z Żukowa  otrzmał Michał Belka za leszcza 1605 gram

Wielkie brawa dla zwycięzców.

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii