PZW 82 Gryf Żukowo

Brzegi „Raduni” posprzątane.

W niedzielę 24 kwietnia odbyło się coroczne sprzątanie rzeki Raduni organizowane przez Pomorski Przewodnik Wędkarski, UG Żukowo oraz Koło Wędkarskie „Gryf” z Żukowa.

Zebraliśmy się w Żukowie nad brzegiem rzeki o godzinie ósmej wszyscy uczestnicy tej akcji aż palili się do społecznej pracy, po umówieniu się kto gdzie idzie-jedzie , jaki teren zamierza sprzątnąć, pobraliśmy worki i rękawiczki otrzymane od UG Żukowo i ruszyliśmy do boju. Śmieci było naprawdę sporo począwszy od papierów, folii, poprzez butelki plastikowe,szklane a skończywszy na śmieciach o większych gabarytach typu opony, kineskopy od starych telewizorów a nawet części od lodówek czy pralek. Mimo tak dużej  ilości śmieci zbieranych co roku, widać jednak światełko w tunelu, zaobserwowaliśmy że miejsca sprzątane przez nas w poprzednich latach, nie są aż tak bardzo zaśmiecane. Jednak takie akcje są bardzo potrzebne, myślę że wędkarze oraz inni, którym zależy na naszym wspólnym dobru, jakim jest piękno przyrody  nigdy nie zaprzestaną propagować takich spotkań.
Po sprzątaniu ponownie spotkaliśmy się w miejscu porannej zbiórki, wszyscy byli zmęczeni, więc z chęcią posililiśmy się gorącą zupą grochową z wkładką,  przygotowaną przez naszego kolegę Andrzeja. No i jak to zawsze  bywa podczas jedzenia towarzyszyły nam rozmowy  o TAAAAkich rybach.

Serdeczne podziękowania dla kolegów z Pomorskiego Przewodnika Wędkarskiego, za poświęcony czas i chęci do pacy,  dla UG Żukowo za worki, rękawiczki i wywóz śmieci, oraz dla członków naszego koła których mogło być troszkę więcej.  🙂

Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej, od kolegów z PPW

 

 

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii