PZW 82 Gryf Żukowo

Relacja z Mistrzostw wędkarskich- spławikowych. 10.05.2015 jez Tuchomskim.

Pięknego niedzielnego poranka wędkarze z koła PZW 082 Gryf Żukowo zebrali się nad brzegiem jeziora Tuchomskiego, aby rozpocząć wspólnie nowy sezon w wędkarstwie spławikowym.

 

A było o co walczyć, a mianowicie o tytuł mistrza koła w wędkarstwie spławikowym w kat. Junior i Senior do trzeciego miejsca nagrodami były bony gotówkowe do sklepu wędkarskiego w Żukowie, oraz zawody te zaliczały się do Turnieju trzech jezior na który nagrody w formie pięknych pucharów do piątego miejsca ufundował Ośrodek kultury i sportu z Żukowa, serdeczne podziękowania dla Pana Jacka Drążek z OKIS-u który był obecny i wręczał te piękne upominki.

O godzinie 7.00 chętni do uczestnictwa stawili się na zbiórce, po krótkim przypomnieniu regulaminu zawodów i przywitaniu się, zawodnicy uczcili minutą ciszy niedawno zmarłą właścicielkę sklepu wędkarskiego w Żukowie Panią Elżbietę Nowosad. Potem przystąpiono do losowania stanowisk. Kiedy uczestnicy zajęli swoje stanowiska każdy z nas miał wielkie nadzieje na piękne brania lecz tak pięknie nie było, ryby brały chimerycznie i niesystematycznie, pogoda także nas nie rozpieszczała poranek zapowiadał piękny dzień, lecz później słoneczko zaszło i wszyscy dygotali z zimna ale w miłej atmosferze i doborowym towarzystwie każdy dzielnie dotrwał do końca zawodów.

Podczas ważenia złowionych ryb okazało się że wcale nie było tak źle na trzydziestu dwóch wędkujących tylko kilku wędkarzy wracało o kiju. Na zakończenie kiedy zawodnicy posilali się pyszną fasolką po bretońsku przygotowaną przez naszego kucharza, sędziowie skrupulatnie liczyli wyniki.

Kat. Junior:
1. Kacper Damps 315 pkt.
2. Kamil Pionk 255 pkt.
3. Wiktor Leśniewski 80 pkt.
4. Przemysław Bigos 75 pkt.
5. Oskar Drewing 45 pkt.

Kat. Senior:
1. Waldemar Kleisa 1790 pkt.
2. Tomasz Gorlikowski 1295 pkt.
3. Rafał Dzierzgowski 825 pkt.
4. Patryk Mateja 730 pkt.
5. Tadeusz Burandt 475 pkt

Nagroda specjalna za największą rybę zawodów, kołowrotek wędkarski ufundowany przez Sklep wędkarski z Żukowa trafił do kolegi Patryka Matei.

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii