PZW 82 Gryf Żukowo

Wielkie sprzątanie rzeki raduni – za nami.

To było niezwykle pracowity ranek i przed południe. Śmieci niestety dopisały, frekwencja sprzątających mogła być większa.

Jak co roku w okolicy dnia święta ziemi, zorganizowaliśmy sprzątanie brzegów Raduni, można powiedzieć, że pogoda dzisiejszego dnia nas rozpieszczała, był to wymarzony dzień do integracji na świeżym powietrzu. 

Tradycyjnie zebraliśmy się nad brzegiem Raduni, jak co roku staramy się posprzątać odcinek Raduni od miejscowości Rutki do Niestępowa. W tym roku zdecydowana większość uczestników akcji byli to ludzie dobrej woli, miłośnicy przyrody. Nie wędkarze, nie ludzie znający tereny Raduni, a szkoda bo wędkarze przebywający nad tą urokliwą rzeką mają wiele większe pojęcie gdzie zazwyczaj znajdują się śmieci.

Ale cóż zrobiliśmy co w naszej mocy. Łącznie około 30 osób zebrało około 40 worków śmieci plus opony i części od sprzętów agd, jednak przeważały wszędobylskie butelki pet, puszki i butelki po alkoholu. 

Duże podziękowania i  ukłony dla uczestników dzisiejszego wydarzenia 🙂  (już dzisiaj zapraszamy za rok) 🙂 

Kucharzowi za ciepłą strawę, żukowskiej piekarni i masarni za pieczywo i smalec, OKiS – owi za gadżety. Dzięki Wam, to wydarzenie staje się smaczniejsze i milsze 🙂   

Fotorelacja: 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii