PZW 82 Gryf Żukowo

Spinningowe zawody „Radunia 2023” o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie za nami.

 

Dzisiejsze spotkanie braci wędkarskiej nad Radunią. Była to piąta edycja Towarzyskich, Otwartych Zawodów Spinningowych nad Radunią o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie. 

Nie sprzyjająca pogoda staje się tradycją tych zawodów, pogoda która nie rozpieszcza podczas integracji na dworze. Tuż przed przywitaniem przybyłych gości na dzisiejsze zawody, zwrócił się do nas z uśmiechem na twarzy jeden z uczestników 🙂 twierdząc, że w czasie podróży podjęli  ” uchwałę” o zmianie pogody w okolicy, podczas tego wydarzenia :):):) 

Jednak wyraźnie widać, że prawdziwych zapaleńców to nie zraża. Podczas organizowanych zawodów nad Radunią mieliśmy już wszystko był śnieg, śnieg z deszczem, porywisty wiatr zdarzało się też słońce. Podczas dzisiejszych zawodów dominowała mżawka, ale bywały przebłyski słońca. Mimo przeciwności odwiedzają nas wspaniali ludzie, wędkarze z Bydgoszczy, Czarnej Wody, Starogardu, Gdańska, Gdyni, Pruszcza i Gminy Żukowo, pasjonaci wód krainy pstrąga i lipienia. Dzięki Wam pochmurny dzień staje się radosny. Z 40 zgłoszonych wędkarzy na porannej zbiórce potwierdziło chęć startu 36 osób.

Zawody rozpoczęliśmy o godzinie 7.30,  o  8.26  dostajemy informację o pierwszej wymiarowej rybie złowionej podczas zawodów 🙂 lecz później dowiadujemy się, że pierwsza nawet większa ryba „padła” o  7.59 🙂   noooo pomyśleliśmy, że to będą naprawdę rybne zawody. Nie było aż tak dobrze, ale nie było dramatu. Podczas zawodów zgłoszono 5 ryb kwalifikujących się do punktacji.

Klasyfikacja:

1.  Patryk Stefański   „Gryf” Żukowo – pstrąg potokowy 42 cm.

2.  Marcin Tomana    „Kiełż” Czarna Woda – pstrąg potokowy 39 cm.

3.  Krzysztof Lorek     „Kiełż” Czarna Woda – pstrąg potokowy 37 cm.

4.  Mateusz Wirwicki    Starogard Miasto – pstrąg potokowy 36 cm.

5.  Michał Wojtak    Gdynia Port – pstrąg potokowy 33 cm. 

W imieniu Zarządu Koła oraz uczestników dzisiejszego wydarzenia, kierujemy podziękowania za wsparcie dla Urzędu Gminy Żukowo, Ośrodka Kultury i Sportu.   Za objęcie patronatu nad dzisiejszym wydarzeniem  Panu Witoldowi Szmidtke Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Żukowie i za miłe odwiedziny Panu Andrzejowi Karczewskiemu Przewodniczącemu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji z ramienia Rady Miejskiej w Żukowie.

Podczas dzisiejszego wydarzenia mieliśmy też przyjemność gościć wędkarza, publicystę, rysownika, autora książek o tematyce wędkarskiej kolegę Roberta Tracza, wizyta Roberta miała na celu promocję najświeższej jego książki „Kaszubskie Pstrągi” –  wydanie 2 uzupełniające.

Autor przedstawia ją tak:

„Opowieść o Kaszubach; o historii, przyrodzie, obyczajach oraz o tradycjach rybactwa i wędkarstwa – dawniej i dziś. Książka jest sumą blisko czterdziestoletnich doświadczeń i wędrówek autora, miłośnika przyrody i wędkarza, ścieżkami regionu.”

 

Przywiezione na miejsce egzemplarze rozeszły się w mgnieniu oka, oczywiście z dedykacją 🙂

Reasumując. Była rekreacja na świeżym powietrzu, były ryby, były nagrody i brawa, nie zabrakło też ciepłego poczęstunku serwowanego tradycyjnie przez Andrzeja kołowego kucharza, dzięki Ci za to.

Fotorelacja:

Do zobaczenia w przyszłym roku 🙂

 

 

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii