PZW 82 Gryf Żukowo

Zaproszenie na otwarte zawody spinningowe „Radunia 2023”

  Zarząd Koła PZW 82 „Gryf” oraz  Ośrodek Kultury i Sportu z  Żukowa  zaprasza na :

 Towarzyskie, Otwarte  Zawody Spinningowe. 

  O puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie.

          „RADUNIA 2023”

Niedziela 26 marca  godz. 7.00 Rutki gm. Żukowo

Zapraszamy wędkarzy, miłośników wód krainy pstrąga i lipienia na zawody wędkarskie „Radunia 2023″

Regulamin zawodów:

  • W zawodach mają prawo uczestniczyć członkowie PZW Okręgu Gdańskiego z aktualnymi opłatami na wody górskie, członkowie innych okręgów i niezrzeszeni, zobowiązani są do posiadania opłaty  w/w okręgu (uwaga nie będzie możliwości poczynienia opłaty jednodniowej na miejscu)
  • Zawody organizowane na „żywej rybie”(mile widziane haki bezzadziorowe) Każdy zawodnik otrzyma miarkę okolicznościową i kartę startową  (zapewnia organizator) Zawodnik zobowiązany jest do posiadania przy sobie długopisu oraz aparatu cyfrowego lub innego urządzenia do zrobienia zdjęcia. Na podstawie karty startowej podpartej dokumentacją zdjęciową, komisja sędziowska ustali punkty danego zawodnika.
  • Do punktacji zaliczany jest pstrąg potokowy i tęczowy,  punktowany według zasad organizacji sportów wędkarskich. (300 pkt. za rybę wymiarową,  50 pkt. za każdy rozpoczęty dodatkowy cm.)
  • 7.00 Zbiórka, zapisy, przywitanie zawodników miejscowość Rutki koło Żukowa.
  • 7.30  Rozpoczęcie zawodów. Teren zawodów 1) Radunia nr 4 od przegrody na wypływie z jez. Trzebno do granicy  rezerwatu „Jar Raduni”.  Teren zawodów 2) od mostu drogowego w Rutkach do zbiornika Łapino Dolne, wraz z dopływami Mała Słupina i Strzelenka.
  • Ograniczenia zawarte w informatorze wód krainy pstrąga i lipienia:  Od zapory zbiornika Rutki do młyna w Żukowie. Od dnia 01.10 do 31.05  połów wyłącznie z brzegu. Oraz od jazu piętrzącego przy elektrowni w Lniskach do mostu drogowego na trasie Lniska – Przyjaźń  wędkowanie zabronione.
  • 12.00-12.30 Zbiórka przy biurze zawodów.  Podliczanie punktów, ciepły poczęstunek, ognisko.
  • 13.00  Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród.

Uwaga !!!  Ilość miejsc ograniczona.  Obowiązują  zapisy  na  zawody  wędkarskie nr tel.  603 872 406 (Rafał)  poniedziałek – piątek w godzinach: 15.00-20.00 do dnia 22.03. 2023

Podczas wydarzenia odwiedzi nas kolega Robert Tracz. Wędkarz, rysownik, publicysta, autor książek o tematyce wędkarskiej. Pozytywnie zakręceni na punkcie pstrąga, lipienia i turystyki wędkarskiej związanej z tą pasją na pewno orientują się że Robert z pomocą wydawnictwa Red Tag – Sztuka Łowienia wydał „Kaszubskie Pstrągi” II 

„Opowieść o Kaszubach; o historii, przyrodzie, obyczajach oraz o tradycjach rybactwa i wędkarstwa – dawniej i dziś. Książka jest sumą blisko czterdziestoletnich doświadczeń i wędrówek autora, miłośnika przyrody i wędkarza, ścieżkami regionu”

Na miejscu, po zawodach będzie możliwość nabycia książki, oczywiście z autografem 🙂 zachęcamy.

Biuro Zawodów – mapka dojazdu.

Mapka wód Okręgu Gdańskiego w tym teren zawodów.

Uwaga spinningiści, członkowie koła 82 „Gryf” Żukowo !  Przypominamy że powyższe zawody zaliczają się również do trzy turowych mistrzostw spinningowych zawartych w terminarzu koła na sezon 2023.

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii