PZW 82 Gryf Żukowo

DZIEŃ ZIEMI 2022 ZA NAMI – WIELKIE SPRZĄTANIE RADUNI ZA NAMI.

Piękny kwietniowy dzień nad brzegiem Raduni. Nie był to dzień zmarnowany, to dzień w którym członkowie Koła i ludzie którym zależy na pięknie i czystości natury uczcili

„Światowy Dzień Ziemi 2022” 

Dzień był piękny, słońce, dobre humory uczestników sprawiły że społeczna praca przebiegła w świetnej atmosferze. Śmieci niestety było co nie miara, kiedy w końcu dotrze do ludzi, że zaśmiecają swoje „własne podwórko”. 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w dalszym ciągu znajdujemy nieczystości wprost przywiezione z domu (worki spakowane i podrzucone na łono natury)  w dalszym ciągu spotykamy całą masę opon, uszczelek samochodowych      ( ewidentnie podrzucane z warsztatów mechanicznych). 

Na szczęście wciąż znajdują się ludzie, których to drażni i bez względu na notoryczność tych aktów wandalizmu starają się sprzątać po śmieciarzach. 

Łącznie przez dzisiejszą akcję „Wielkie Sprzątanie Rzeki Raduni” przewinęło się bardzo pomogło 35 osób dużych i małych 🙂 Zebraliśmy 59 worków przeróżnych śmieci, poczynając od papierków poprzez butelki szklane i pet, kończąc na oponach, i innych niepotrzebnych wyrzucanych z gospodarstw domowych nieczystościach. Prawdziwym rodzynkiem dzisiejszej akcji została zabytkowa taczka na metalowym kole 🙂 (zabrana przez uczestnika sprzątania, po renowacji taczka stanie się kwietnikiem 🙂 )

Dziękujemy uczestnikom wydarzenia, dziękujemy wspierającym GS Sch Żukowo, Gmina Żukowo. Bez Was było by nam dużo trudniej. Dziękujemy !!! 

Kucharzu Andrzeju Twoja grochowa, posiliła, poprawiła i tak dobre humory, sprawiła że społeczną pracę będziemy wspominać jeszcze milej.

Z wędkarskim pozdrowieniem Wodom Cześć.  

Foto relacja z dzisiejszej akcji:

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii