PZW 82 Gryf Żukowo

Relacja i wyniki z zawodów spławikowych – Borowiec II 04.07.2021

W niedzielę 4 lipca członkowie Koła spotkali się nad zbiornikiem Borowiec II 

To była piękna, lipcowa, ciepła niedziela. Na zawody organizowane przez Zarząd Koła stawiło się 11 zawodników kategorii junior i 37 zawodników kategorii senior w tym 3 kobiety. 

Dokładnie o godzinie 7.30 uczestnicy wszystkich kategorii rozpoczęli wędkowanie, konkurowanie w zawodach spławikowych. Jedni postawili na wędzisko odległościowe inni zaś na tradycyjny bat. Zaś ryby wszyscy poławiali w większości takie same 🙂 przeważały płocie, zdarzały się okonie i słonecznice. 

Jednemu z uczestników udało się skusić do brania karpia 😉 dla wędkarzy specjalizujących się w poławianiu tych ryb taka ryba jaką złowił Marcin to żadna atrakcja, lecz na zawodach wędkarskich spławikowych ryba złowiona na wędkę tupu bat, to MEGA atrakcja. Niespełna 3 kilogramowa ryba holowana na tego typu wędce sprawia wrażenie olbrzyma, potwora, nie do okiełznania.  Tym bardziej wielkie brawa dla łowcy za wyczucie, za nie zerwanie żyłki i opanowanie.

Już nas samo zakończenie zawodów odwiedzili nas koledzy z Kaszubskiego Związku Wędkarskiego „MÒRÉNKA”  Związek jakiś czas temu obchodził jubileusz 20-lecia. Na zawody jubileuszowe zastali zaproszeni reprezentanci naszej społeczności za co serdecznie dziękujemy.  Dzięki panowie za odwiedziny, sprostowanie wyników i wręczenie nagród.

Statuetkę za trzecie miejsce drużynowe, zawodnicy tradycyjnie przekazali do ekspozycji w klubie koła 🙂  Znalazła miejsce przy najcenniejszych drużynowych trofeach Koła „Gryf” 

Wyniki kat. junior:

Wyniki kat. senior kobiet:

 

   Wyniki kat. senior mężczyzn:

Galeria zdjęć: 

ps. Dziękujemy wędkarzom za uczestnictwo, kucharzowi za ciepły posiłek  🙂  Zapraszamy na kolejne spotkanie. 

 

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii