PZW 82 Gryf Żukowo

Indywidualne sprzątanie brzegów rzeki „raduni” 18.04.2021

Zarząd Koła PZW 82 „Gryf” i wędkarze zapraszają na sprzątanie brzegów rzeki „Raduni” 

Jako, że 22 kwietnia 2021r,  jest dniem „Światowego Dnia Ziemi” a wędkarze, prawdziwi wędkarze są zainteresowani taką społeczną działalnością jak sprzątanie brzegów wód. ( A nawet zobowiązani do tego)  zapraszamy wszystkich chętnych nie koniecznie wędkarzy do uczestniczenia w w/w wydarzeniu. 

W tym roku jednak, ze względu na ograniczenia związane z covid 19 i nie możliwością zorganizowania  porannej zbiórki, oraz spotkania z poczęstunkiem na zakończenie wydarzenia. Postanowiliśmy zorganizować akcję sprzątania brzegów „Raduni” indywidualnie, co za tym idzie: 

Chętni do zbiórki nieczystości proszeni są o przybycie dnia 18 kwiecień 2021 (niedziela) w godz. 8.00-9.00 po odbiór worków oraz rękawiczek jednorazowych na miejsce przystani kajakowej w Żukowie ul Kościerska pomiędzy cmentarzem a rzeką.

Mapka KLIK

Na miejscu pod jedną z altan z zachowaniem obecnych restrykcji  pobieramy worki i rękawiczki od organizatora i ruszamy do społecznej pracy 🙂 

Obszar sprzątania to odcinek rzeki „Raduni” od mostu drogowego w miejscowości Rutki do mostu drogowego w miejscowości Niestępowo przy kościele.

Główny punkt składowania zebranych nieczystości będzie przy w/w przystani kajakowej w Żukowie, jednak że do godziny 15.00 można zebrane śmieci zostawiać w następujących punktach:

1.  Przy moście drogowym w Rutkach. (pod którym przepływa Radunia)

2. Przy moście drogowym w Niestępowie koło kościoła (pod którym przepływa Radunia)

3. Przy moście drogowym w Lniskach (pod którym przepływa Radunia)

4. Wzdłuż polnej drogi biegnącej od piekarni przy korycie rzeki w Żukowie w kierunku miejscowości Otomino.

UWAGA :

Nieczystości w powyższych  miejscach można składować tylko do godziny 15.00, po tym czasie przejedzie samochód zbierający i dowiezie worki do punktu głównego.

Worki, rękawiczki jak i odbiór nieczystości zapewnia Gmina Żukowo. 

Dodatkowe informacje: tel. kontaktowy 603 872 406 – Rafał.

 

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii