PZW 82 Gryf Żukowo

Zawody wędkarskie „radunia 2021” relacja

Otwarte, Towarzyskie Zawody Spinningowe „Radunia 2021” 

O Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie Pana Witolda Szmidtke rozstrzygnięte. 

Po raz trzeci spotkaliśmy się w Rutkach, Gmina Żukowo  nad rzeką Radunią. Po to by wędkować, konkurować porozmawiać. Serdeczne uśmiechy,(nawet zza maseczki), przybicie piątki czy chociażby żółwika jest bardzo potrzebne w dobie tych zwariowanych czasów.

Uczestnicy w/w zawodów  pokazali wyraźnie, dobitnie  czego im potrzeba, mimo wszelkich przeszkód związanych z obostrzeniami, pomijając pogodę i brak brań, atmosfera podczas wydarzenia była bardzo koleżeńska.

Dziękujemy serdecznie wędkarzom za przybycie i uczestnictwo.  Koledzy ze Stowarzyszenia Przyjaciół Rzeki Wdy-Kiełż  Czarna Woda,  PZW Gdynia Port, PZW Starogard, PZW Gdańsk Śródmieście, PZW Wietcisa-Skarszewy, PZW Gryf Żukowo.  Jesteście niesamowici ,pozytywnie zakręceni.

Podczas wczorajszych zawodów z  49 zgłoszonych uczestników przyjechało i wystartowało 37 zawodników, mimo licznej grupie wędkujących udało się złowić tylko jedną rybę wymiarową. Honor wszystkich uczestników zawodów uratował kolega z koła wędkarskiego Gdynia Port, kolega Zbigniew skusił do brania pstrąga potokowego 38 cm.

Podczas niedzielnej imprezy wystartowało też dwoje wędkarzy kategorii junior, mimo tego że, nie były to zawody z przeznaczeniem dla juniorów nie mieliśmy serca odmówić tak nalegającym młodym wędkarzom. A może zaszczepi się w nich smykałka i pasja do wędkowania nad urokliwymi wodami krainy pstrąga i lipienia. Dzięki ich tatusiom nie spuszczających ich z oka, mogli bezpiecznie wędkować nad Radunią.

W nagrodę za zapał, za hart ducha młodzi adepci wędkarstwa otrzymali nagrody niespodzianki. (kołowrotki wędkarskie)

Po zakończeniu rywalizacji, wszyscy trochę zmęczeni , delikatnie zniesmaczeni brakiem brań wymarzonej ryby posililiśmy się  pyszną, ciepłą strawą przygotowaną przez kolegę kucharza, Andrzej Twoja fasola po bretońsku z potężną ilością mięcha i kiełbasy stawia na nogi nawet najbardziej zmęczonych wędkarską przygodą. Komu było mało oferowanych na okrągło Andrzejowych dokładek 😉 posilił się kiełbaską z ogniska. Waldek dzięki za przygotowanie ognia i stworzenie cieplejszej atmosfery.

Niestety sytuacja spowodowana znikomą ilością ryb  zmusiła nas do rozlosowania nagród od 2 miejsca drogą loterii.

Wyniki :

1.  Zbigniew  Knut – Puchar Przewodniczącego RM w Żukowie + nagroda rzeczowa

2.  Mariusz Walkusz – Puchar Przewodniczącego RM w Żukowie + nagroda rzeczowa

3.  Mirosław  Flis – Puchar Przewodniczącego RM w Żukowie + nagroda rzeczowa

4.  Sebastian  Narloch – nagroda rzeczowa

5.  Sergiusz  Kiedrowski – nagroda rzeczowa.

Za wsparcie dziękujemy Gminie Żukowo, za odwiedziny i patronat nad imprezą Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Żukowie Panu Witoldowi Szmidtke.

Z wędkarskim pozdrowieniem Wodom Cześć , do zobaczenia za rok . 🙂

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii