PZW 82 Gryf Żukowo

Kolejne zawody za nami -relacja.

Zawody wędkarskie w dyscyplinie feederowo – gruntowej rozstrzygnięte.

Dziewiąty sierpnia to był piękny upalny, letni  dzień. Wędkarze naszej społeczności 10 juniorów i 40 seniorów skorzystało z zaproszenia do udziału w zawodach organizowanych przez Zarząd Koła „Gryf”. W tak upalny dzień to sama przyjemność spędzenia poranka i przedpołudnia nad wodą. Więc o godz. 6.00 rozpoczęliśmy tzw.rozprowadzenie , zbiórkę organizacyjna przed zawodami. Po losowaniu stanowisk wędkarze wszystkich kategorii rozeszli się na stanowiska. Zaś Andrzej kucharz kołowy, z pomocnikami zabrali się za gotowanie bigosu. Taka strawa przygotowana na świeżym powietrzu i konsumowana na świeżym powietrzu to istny miód w gębie 🙂 Kiedy Andrzejowy bigos już nabierał kolorów i właściwego smaku, nasi młodsi koledzy kończyli zabawę z wędką. Sędziowie pobawili się wagami podsumowując ich punkty   a juniorzy przystąpili do konsumpcji. 

Seniorzy mężczyźni i kobiety wędkowali o 1,5 godziny dłużej, tutaj sędziowie mieli troszkę więcej pracy, jezioro „Tuchomskie” to dość spore łowisko dlatego też trzeba się troszkę nabiegać, ważąc kat. senior. Dzięki Wam bardzo za społeczną pracę Michał, Patryk i Waldemarowie jesteście wielcy 🙂  Podziękowania należą się też mojemu pomocnikowi 😉 Jakub „Jogi” Ohler tak trzymaj.  🙂 

Wędkarze poławiali typowo wakacyjne ryby czyli płocie, krąpie i leszcze.

Wyniki kat. junior:

1.  Dominik  Blok     1,490  pkt.

2.  Ksawery  Litwic     1,025  pkt.

3.  Damian  Wolf     935  pkt.

4.  Przemysław  Bigus     825  pkt.

5.  Hubert  Bigus     595  pkt.

Wyniki kat. senior kobiet:

1.  Magdalena  Gorlikowska     1,160  pkt.

2.  Barbara  Kąkol     965  pkt.

3.  Monika  Marshk     670  pkt. 

Wyniki kat. senior mężczyzn: 

1.  Radosław  Bejrowski     5,850  pkt.

2.  Stefan  Gorlikowski     3,955  pkt.

3.  Dawid  Galuhn     3,655  pkt.

4.  Waldemar  Wolff     3,055  pkt.

5.  Stanisław  Gorlikowski     3,050  pkt.

Laureaci kat. junior otrzymali nagrody w postaci bonów do sklepu wędkarskiego w Żukowie oraz przypinki okolicznościowe 70 lat PZW.

Laureatki kat. kobiet za pierwsze miejsce bon do w/w sklepu i przypinki okolicznościowe do 3 miejsca.

Laureaci kat. mężczyzn bony do 5 miejsca.

Gratulacje laureatom i podziękowania dla wszystkich uczestników za miłą atmosferę i dobrą zabawę. Do zobaczenia 23 sierpnia. Ogłoszenie jak zawsze 7 dni przed wydarzeniem.

Wodom cześć. 

Foto galeria z zawodów: 

Tradycyjnie już nad ta wodą staramy się pozbierać śmieci, przynajmniej te, które leżą w najbliższym naszym otoczeniu i wręcz kłują w oczy. Tym razem jednak znalezisko przerosło nasze oczekiwania, jeszcze sprawne fotele biurowe, które mogły się przydać nie jednemu dziecku, przecież nowy rok szkolny za pasem.

Co kieruję takimi ludźmi, którzy przywożą  meble samochodem nad wodę, zużyją paliwo, stracą czas, taszcząc je nad wodę pozostawiając w krzakach. Zamiast po prostu wystawić je przed dom lub klatkę schodową. Wielki wstyd dla tej osoby.

 

 

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii