PZW 82 Gryf Żukowo

Relacja z zawodów spławikowych z okazji 70 lat pzw.

 

W niedzielny wyborczy poranek, bardzo ważny dzień dla każdego Polaka. Bo przecież właśnie dzisiaj wybieraliśmy głowę Państwa.  Dość liczna grupa członków koła wybrała  już przed świtem ! Wybrali w pierwszej kolejności poranną pobudkę i stawienie się na zbiórce przed zawodami :), zamiast leniuchowania w sypialnianych pieleszach.  Wędkarstwo to doskonała forma przewietrzenia umysłu  przed podjęciem właściwej decyzji podczas wyborów Prezydenckich. 

 

Zawody spławikowe  organizowane z okazji 70 lecia PZW społeczności w Polsce jak i tej samej rocznicy ZO PZW w  Gdańsku ściągnęły z łóżek 41 seniorów w tym 2 kobiety i 8 juniorów.

Dzisiejsze wydarzenie miało miejsce nad zbiornikiem pożwirowym „Borowiec II” dla naszych wędkarzy to łowisko magiczne 🙂 Woda ta jest regularnie zarybiana karpiem, węgorzem, linem, sandaczem i szczupakiem. Lecz kiedy jest czas zawodów ryby pożądane „znikają jak kamfora” 🙂 Biorą tylko płocie, słonecznice ewentualnie małe okonki. A przecież pływają tam potwory z gatunku karpiowatych choćby wielkie karasie złociste i srebrne.

W śród członków koła mówi się o legendzie 😉 

 Dawno, dawno temu 🙂   podczas wykopalisk żwirowych zerwała się łyżka z koparki. Nie dobry, złośliwy operator maszyny, pozostawił ją na dnie ogromnego dołu, więc  ze złości wielka zardzewiała łyżka koparkowa  pożera nam największe  ryby 🙂 🙂 🙂

Na szczęście to tylko legenda, a my będziemy  wędkować tam dalej może w końcu trafimy na piękny rybny dzień.

Wyniki kat. Junior:

1.  Maciej  Groth     2,755  pkt.

2.  Adrian  Lis     655  pkt.

3.  Sandra  Dąbrowska     615  pkt.

4.  Ksawery  Litwic     525  pkt.

5.  Jakub  Ohler     475  pkt.

Wyniki kat. senior. Kobiet i Mężczyzn:

1.  Magdalena  Gorlikowska     520  pkt.

1.  Marek  Klimkowski     4,420  pkt.

2.  Marcin  Trybowski     2.405  pkt.

3.  Roman  Cyman     2,260  pkt.

4.  Kazimierz  Pionk     2,025  pkt.

5.  Waldemar  Kleisa     1,870  pkt.

Największa ryba zawodów płoć 545 gr.   Marek Klimkowski.

Trofea, nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego plus przypinki okolicznościowe 70 Lat PZW zostały ufundowane ze środków Koła. 

Z okazji w/w rocznicy przypinkami okolicznościowymi  zostali uhonorowani sędziowie wędkarscy, za chęć do społecznej pracy, za aktywność i za to że dzięki ich pracy ryby wracają do wody. 

Foto galeria z zawodów wszystkich kategorii: 

Już wkrótce ogłoszenie z zaproszeniem na oczekiwany Piknik Wędkarski „Łapino 2020”

Z wędkarskim pozdrowieniem Wodom Część. 

 

ps.   Grafika tytułowa może wzbudzać kontrowensje. (Bo jak połączyć złote myśli zagranicznego przemysłowca z naszym Społeczeństwem).   Lecz przesłanie które podał nam jak na tacy Henry Ford pasuje do społeczności PZW  jak nic innego.   Więc w roku 70 rocznicy PZW i później bądźmy i działajmy razem. 

Rafał Dzierzgowski.

 

 

 

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii