PZW 82 Gryf Żukowo

Pierwszy Turniej o Puchar III Jezior 2020 za nami.

Już po raz kolejny Gmina Żukowo wraz z Ośrodkiem Kultury i Sportu dała nam możliwość organizacji i konkurowania w Turnieju o „Puchar III Jezior”. 

Turniej ten sponsorowany przez UG i OKiS  z Żukowa już od kilku lat znajduje się w terminarzu naszych zawodów. To wydarzenie jest mocno oblegane przez naszych wędkarzy, po pierwsze to kolejny powód do wspólnego spotkania, do wędkowania ale też zaistnienia 😉 , zabłyśnięcia 🙂 wygrywając cały cykl Turnieju.

 W tym sezonie, zaczęliśmy od jakże lubianego przez naszych wędkarzy jeziora „Tuchomskiego” nie jesteśmy jego opiekunami lecz darzymy tą wodę wyjątkową sympatią. 

W upalną sobotę 27 czerwca tuż po godz. 13.00. Szesnastu juniorów i trzy kobiety spotkali się na zbiórce. O godz. 14 wędziska zostały zarzucone. Nie wszystkim było dane skusić do brania wymarzoną rybę, lecz pogoda, atmosfera i uśmiechy uczestników  sprawiły że nawet słońce się zawstydziło i chwilowo schowało się za chmurę. 😉 

Wyniki kat. Junior: 

1.  Dominik  Blok     2,265  pkt.

2.  Przemysław  Bigus     1,630  pkt.

3.  Ksawery  Litwic     1,315  pkt.

4.  Maciej  Groth     870  pkt.

5.  Tomasz  Lewicki     775  pkt.

Wyniki kat. Kobiet:

1.  Magdalena  Gorlikowska     1,670  pkt.

2.  Ewelina  Wenta     495  pkt.

3.  Monika  Marschk     410  pkt.

 

Foto galeria  juniorzy i kobiety:

Po wędkarskiej zabawie juniorów i kobiet, na zbiórkę o godz. 18.00 stawiło się 57 seniorów w kat. mężczyzn. Te zawody również jak i poprzednie były rozgrywane w dyscyplinie feederowo-gruntowej.  O godzinie 20.00 kiedy uczestnicy zamoczyli swoje zestawy pod lustrem wody, te same chmury, które zasłoniły słońce po zawodach juniorów zmieniły się w groźne burzowe chmurzyska. Niektórym ta chwilowa pauza pozwoliła na kilku minutową drzemkę 🙂  

Zawodnicy łowili głównie leszcze mniejsze, większe oraz płocie. Po chwilowym naprawdę ulewnym deszczu zapanowała cisza, wędkujący mogli napawać się urokami przyrody. Ci którzy nie zmrużyli oka i trafili na dobre brania ryb naprawdę mieli co robić. Chociaż podczas zawodów wędkowaliśmy na jedną wędkę wyniki były zadowalające. 

Podczas ogłaszania wyników niestety wkradł się błąd za co możemy tylko przeprosić. Lecz jak mawiał Napoléon Bonaparte  „Tylko ten nie popełnia błędów kto nic nie robi” 

Poprawne wyniki kat. senior mężczyzn: 

1.  Roman  Cyman     7,460  pkt.

2.  Radosław  Bejrowski     7,o55  pkt.

3.  Michał  Belka     6,130  pkt.

4.  Krzysztof  Litwic     4,620  pkt.

5.  Stefan  Gorlikowski     4,410  pkt.

W tym roku z okazji 70 – tej rocznicy PZW Społeczności w Polsce oraz tej samej rocznicy istnienia ZO PZW Gdańsk Ośrodek Kultury i Sportu z Żukowa dodatkowo ufundował nagrody podczas Turnieju o „Puchar III Jezior” 2020 dla seniorów 50 +.

Wyniki kat. oldboy:

1.  Roman  Cyman     7,460  pkt.

2.  Stefan Gorlikowski     4,410  pkt.

3.  Stanisław  Gorlikowski     2,930  pkt.

4.  Andrzej  Keller     2,075  pkt.

5.  Kazimierz  Pionk     1,785  pkt.

Ogromne gratulacje dla laureatów wszystkich kategorii.

Podczas podliczania wyników wędkarze zajadali się ciepłą strawą,  pyszną grochówkę, którą  przygotował nasz super kucharz z pomocnikami.

Foto galeria kat. senior mężczyzn:

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii