PZW 82 Gryf Żukowo

„Ostatki Pstrągowe” 2019 – Relacja

W niedzielę 1 września zostały zorganizowane  towarzyskie otwarte zawody spinningowe nad „Radunią” w Żukowie. Odwiedzili nas zaprzyjaźnieni wędkarze.

Wędkarze z  Gdyni, Gdańska, Czarnej Wody, Redy i Gminy Żukowo, zebrali się  na terenie przystani kajakowej w Żukowie. Po krótkim przypomnieniu zasad wędkowania nad rzeką i spraw dotyczących regulaminu zawodów, 20 uczestników zawodów rozeszli się i rozjechali  po terenie zawodów, tym razem były to dwa odcinki- od Somonina do rezerwatu „Jar Raduni” i od Rutek do Niestępowa. Od godziny 8.00 wędkarze rozpoczęli „biczowanie” rzeki, już kilka minut po rozpoczęciu zawodów została złowiona pierwsza ryba, wieść o tym fakcie bardzo szybko się rozeszła po łowisku, innym wędkarzom zaczęła szybciej krew płynąć w żyłach 😉 wędki stały się bardziej czujne a kołowrotki od szybszego kręcenia korbą  nabrały rumieńców 😉

Po pięciu godzinach bardzo męczących  zawodów, wędkarze  spotkali się na „Placu Mariackim” w Żukowie gdzie  zorganizowano wydarzenie pt. „Święto Pstrąga i Lipienia” na którym odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zawodnikom do trzeciego miejsca i za największą rybę zawodów. Wędkarze tuż po zakończeniu zmagań posilili się ciepłą strawą tradycyjnie przygotowaną  przez  kucharza kołowego Andrzeja. 

Podczas festynu goście mieli okazję posłuchać muzyki zespołu „Masuana” z Żukowa, skosztować potraw z ekologicznej hodowli pstrągów, wypić kawę, herbatę i zjeść ciasto. Dzieci pod opieką rodziców  wpuszczały karasie do stawu położonego na terenie parafii WNMP. Nie lada gratką był wykład kołowego kolegi Rafała Różyńskiego, pracownika „Zakładu Hodowli Ryb Łososiowatych” w Rutkach. Opowiadał o pracy Zakładu, o swoich doświadczeniach, a to wszystko z wielkim zaangażowaniem, było wiać i słychać że praca ichtiologa jest jego pasją.

Wyniki zawodów wędkarskich. 

1 – Waldemar  Marschk   PZW 82 „Gryf”  pstrąg tęczowy 39 cm.

2 – Paweł  Lekner   PZW 82 „Gryf”   lipień 35 cm.

3 – Sławomir  Błoch PZW 1  Gdańsk Śródmieście  pstrąg potokowy 33 cm.

Największa ryba zawodów Waldemar Marschk – pstrąg tęczowy 39 cm.

Nagrody dla zawodników ufundowali:

Sklepy WEDKARSKI.COM – nagrody rzeczowe (wędka, podbieraki), CENTUM WĘDKARSTWA –  (bony upominkowe, przynęty wędkarskie) Kolega z koła PZW 82 „Gryf” – Zbigniew Leśniewski – statuetka płaskorzeźba lipienia za największą rybę zawodów, oraz koło „Gryf” statuetki drewniane pstrągi potokowe.

Sponsorem poczęstunku kiełbasy Żukowskiej z przeznaczeniem na ognisko był GS”SCH” Żukowo

(Niestety z powodu nadmiernego upału i małej ilości uczestników festynu zrezygnowaliśmy z rozpalenia ogniska, w imieniu Zarządu koła obiecujemy wykorzystać powierzone nam państwa wyroby na następnych zawodach naszego koła.) 

Zarząd koła wędkarskiego PZW 82 „Gryf” z Żukowa serdecznie dziękuje uczestnikom zawodów za przyjęcie zaproszenia na spotkanie. Sponsorom za hojność, Tomaszowi Dornaikowi za udostępnienie miejsca na scenie. 

Do zobaczenia na kolejnych Towarzyskich otwartych zawodach nad „Radunią” 

 

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii