PZW 82 Gryf Żukowo

Relacja z zawodów gruntowo – feederowych.

W ostatnich zawodach do grona laureatów zakwalifikowali się  weterani naszej społeczności, to była bardzo miła niespodzianka.

Na zaplanowane zawody wędkarskie w ubiegłą niedzielę przyjechało 7 juniorów i 37 seniorów. Wszyscy spotkaliśmy się nad brzegiem jakże uroczego jeziora „Klasztorne Małe” w Kartuzach.

Ostatnio pojawiła się informacja, że między innymi właśnie  w/w jezioro jakże lubiane łowisko wędkarzy z naszego Powiatu ma szansę na porządne oczyszczenie:  KLIK w LINK

Tak więc po godzinie 6.00 zebraliśmy się na zbiórce, krótkie przywitanie, przypomnienie regulaminu i do boju. Zawodnicy obu kategorii o godz. 7.30 zarzucili wędziska, zestawy wypełnione aromatyczną zanętą wędkarską i haczyki przyozdobione łakomymi kąskami dla ryb wylądowały na dnie łowiska. Teraz tylko pozostało czekać na branie i na zasłużony sukces 🙂 

Tradycyjnie nasze młodsze koleżanki i koledzy wędkowali 3 godziny, wyniki były bardzo wyrównane w dwóch przypadkach o zajętym miejscu na podium  zdecydowała ilość sztuk złowionych ryb ponieważ waga była identyczna.

Wyniki kat. junior:

1 – Sandra  Dąbrowska   390 pkt.

2 – Dominik  Blok   385 pkt.

3 – Ksawery  Litwic  385 pkt.

4 – Bartosz  Hinca    365 pkt.

5 – Monika  Marschk   300 pkt.

Trofeami dla laureatów tym razem były nagrody rzeczowe ufundowane ze środków koła.

Dodatkowo nagrodę za największą rybę w tej kategorii wywalczył kol. Ksawery Litwic poławiając okonia o wadze 180 gr. Nagrody  w tej kategorii ufundował kol. Rafał B. oraz Zarząd koła „Gryf”

Starsi wędkarze wędkowali godzinkę dłużej, i tak jak juniorzy łowili głównie płocie, krąpie i małe leszczyki. Podczas podliczania wyników uczestnicy zawodów raczyli się ciepłą strawą przygotowaną przez kołowego kucharza i pomocników 😉

Wyniki kat. senior:

1 – Mateusz Mierski    3835  pkt.

2 – Zbigniew Leśniewski  3050  pkt.

3 – Marcin Trybowski     2410  pkt.

4 – Zbigniew Żołnowski    2245 pkt.

5 – Henryk Mierski        1745  pkt.

Podobnie jak dla  juniorów  nagrody  ufundowano  ze środków koła.

Największą rybę zawodów złowił kol. Zbigniew Leśniewski -leszcz 640 gr. jako że Zbyszek był fundatorem i twórcą tej nagrody 🙂 odbijając piłeczkę  przekazał ją kolejnemu uczestnikowi który złowił drugą w kolejności największą rybę zawodów – leszcz o wadze 535 gr. jej łowca kol. Rafał Bejrowski otrzymał piękną płaskorzeźbę przedstawiającą karpia.

Gratulacje laureatom obu kategorii. Szczególne fanfary i ukłony należą się wyżej wymienionym starszym uczestnikom, nie jest przecież łatwe dorównanie prężnym znającym wszystkie teraźniejsze nowinki młodszym kolegom. 

Fotogaleria:

Następne zawody dla członków koła 24 – 25 sierpień nad jeziorem „Łapino Górne” oficjalne ogłoszenie zostanie opublikowane tradycyjnie 7 dni przed wydarzeniem.

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii