PZW 82 Gryf Żukowo

Relacja z zawodów Spinningowych i Spławikowych.

Zawody Spinningowe kat. seniorów i zawody spławikowe kat. juniorów nad zbiornikami „Borowiec I i II rozstrzygnięte.

Niedzielnego poranka 26 maja członkowie naszego koła spotkali się by po raz kolejny rywalizować z wędką w dłoni. Tym razem dziewięciu juniorów  rywalizowało w trzy godzinnych zawodach  w dyscyplinie spławikowej, seniorzy zaś w dyscyplinie spinningowej i mieli oni udostępnione dwa łowiska mianowicie „Borowiec I i II” 

Z pośród startującej młodzieży kołowej na dziewięciu uczestników, sześciu z nich zastało sklasyfikowanych, łowili głównie płotki, ale były też cztery (rodzynki) 🙂 liny.

 

Wyniki kat. junior: 

1 – Dominik Blok          1155 pkt.

2 – Monika Marschk     695  pkt.

3 – Maciej Grot              315  pkt.

4 – Bartosz Hinca          230  pkt.

5 – Przemysław Bigus   50  pkt.

6 – Mateusz Litwic         25  pkt.  miejsce nie zaliczane  do rocznego Gpx koła.

 

Jako, że 26 maj to dzień szczególny dla młodych wędkarzy bo to przecież „Dzień Matki”, bo kto jak nie właśnie One przygotowują uściskami, buziakami i dobrymi słowami swe pociechy na nasze spotkania. Mamy które przybyły na dzisiejsze spotkanie otrzymały kwiatki od swoich dzieci, a inni juniorzy wręczą otrzymane kwiatki w domach.  

Czterdziestu jeden seniorów wędkowało w dyscyplinie spinningowej cztery godziny, oni już nie mieli tyle szczęścia co ich młodsi koledzy 🙂 ale to przecież spinning, szczupak i okoń to nie płotka czy leszczyk, trzeba przebyć setki metrów brzegiem jeziora i wykonać setki rzutów. Ci wędkarze, którzy się nie poddali zostali nagrodzeni, łapiąc wymarzoną rybę w dzisiejszych zawodach. 

 

Wyniki kat. senior: 

1 – Michał Belka           660  pkt.    okoń 46 cm.

2 – Jan Lekner              550  pkt.     szczupak  50 cm.

3 – Tadeusz Formela   260  pkt.     okoń  19 i 20 cm.

4 – Marcin Trybowski   180  pkt.    okoń  22 cm.

Nagrody w dzisiejszych zawodach, bony do sklepu wędkarskiego w Żukowie ufundowane zostały ze środków koła PZW 82 „Gryf”. Sponsorem wspomagającym, fundującym pakiety startowe jak i nagrody rzeczowe dla dzisiejszych laureatów był sklep wędkarski: 

W przed dzień zawodów oczywiście nie zapomnieliśmy o naszym dzisiejszym jubilacie 🙂 kolego Norbercie wszystkiego dobrego od wszystkich członków koła.

Foto relacja z  nad wody:

Był też czas na porządki nad wodą będącą pod naszą opieką, zebraliśmy cztery worki przeróżnych nieczystości.

Następne zawody dla członków koła, to zawody z okazji „Dnia Dziecka” 2019 już za dwa tygodnie, ogłoszenie jak zwykle zostanie opublikowane siedem dni przed spotkaniem.

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii