PZW 82 Gryf Żukowo

Relacja z Zawodów Gruntowo-feederowych.

W słoneczną, ale wietrzną niedzielę  rozegraliśmy zawody wędkarskie

w dyscyplinie Gruntowo – Feederowej.

Jak większość kół wędkarskich w naszym okręgu, w miesiącu maju rozpoczęliśmy  wędkowanie na jeziorach. Zawody w dyscyplinie gruntowo-feederowej w naszym kole  zawsze przyciągały wielu miłośników, i tym razem nie było inaczej 🙂 

Szczególnie, że pula nagród na dzisiejszych zawodach była warta pokusy.  Stało się tak z prostej przyczyny dzisiejsze zmagania członków naszego koła, były pierwszą edycją z cyklu  „Turniej o Puchar III Jezior 2019”  od wielu lat finansowane przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie. 

Jako, że były to pierwsze zawody na wodzie stojącej, w ulubionej dyscyplinie członków naszej społeczności, zarząd koła zdecydował, iż zawody te, będą jednocześnie Mistrzostwami  w/w dyscyplinie. tym samym fundując nagrody rzeczowe dla laureatów dzisiejszego spotkania. 

 O godzinie 7.00 dziewięciu juniorów, zaraz po nich sześćdziesięciu jeden seniorów ruszyło do boju. Po rybę, po przygodę, po zabawę. Warunki pogodowe jak i humory dopisywały 🙂  Po trzech godzinnych zmaganiach, naszych młodszych koleżanek i kolegów, okazało się, że nie każdy z nich miał okazję  poczuć zapach świeżej ryby 🙂 Tylko trzem z dziewięcioosobowej mieszanej grupy juniorów udało się skusić rybkę do brania. 

Więc puchary i nagrody rzeczowe dla pozostałych nie sklasyfikowanych młodych uczestników dzisiejszych zawodów zostały przydzielone w drodze losowania, co też wywołało sporo pozytywnych emocji 🙂 

Podczas podliczania wyników w obu kategoriach, był czas na posiłek, jak zwykle pyszny przygotowany przez niezastąpionego kucharza koła Andrzeja.

Wyniki kat. Junior:

1 – Monika  Marschk   375 pkt.

2 – Dominik  Blok  360 pkt.

3 – Przemysław  Bigus  195 pkt.

4 – Mateusz  Litwic    loteria

5 – Jakub  Ohler    loteria

Seniorzy zmagali się w swoich zawodach o godzinkę dłużej, lecz nie  było to gwarancją że przeskoczą naszych juniorów w wynikach 🙂 Na sześćdziesięciu jeden seniorów, trzydziestu z nich zostało sklasyfikowanych. Piątka z nich, która stanęła na podium,  miała się czym poszczycić.

Wyniki kat. Senior: 

1 – Mateusz  Mierski   5740 pkt.

2 – Adrian  Neugebauer  5670 pkt.

3 – Andrzej  Hinca  3475 pkt.

4 – Tadeusz  Formela  2900 pkt.

5 – Dawid  Galuhn  2600 pkt.

Szczęśliwym posiadaczem statuetki  za największą rybę zawodów, ufundowanej przez Żukowski OKiS  okazał się kolega Marcin Zoch – Leszcz 1815 gr.

Rangę spotkania niewątpliwie  podniósł  fakt, że laureatom puchary wręczył jeden z Żukowskich samorządowców pan Tomasz Szymkowiak. Dzięki za wizytę 🙂 do zobaczenia następnym razem 😉 

Dodatkową atrakcją dzisiejszego dnia były niespodziewane odwiedziny  przyjaciela koła, kolegi Łukasza. Zaczynając wędkowanie dnia poprzedniego około godz 20.00 po wieczornych perypetiach niczym z filmu „Oszukać przeznaczenie”, zdołał skusić na swoje przynęty ponad 19 kg. pięknych leszczy, z czego 90 % brań nastąpiło między godziną 4 a 7 rano. Dzięki Łukasz za fotki, powodzenia w dalszych łowach,  do zobaczenia nad wodą.

Podczas dzisiejszych zawodów gościliśmy wolontariusza Jacka Drążek  z Żukowskiego OKiS-u, który przeprowadził zbiórkę pieniężną na rzecz nastolatki z naszej Gminy. Jeżeli ktoś zapomniał, lub nie miał możliwości wsparcia bezpośrednio u wolontariusza na dzisiejszych zawodach, serdecznie zapraszam do zapoznania się z poniższym linkiem:     

Kliknij w fotkę i pomagaj, to nie boli. 

 

Fotogaleria dzisiejszych łowców:

« z 2 »

 

 

 

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii

2 komentarze do “Relacja z Zawodów Gruntowo-feederowych.”

  1. Opserwator ppp pisze:

    Fajnie tylko czas na zmianę aparatu bo jakość fotek jest fatalna pozdrawiam

    1. Rafał Dzierzgowski pisze:

      Dziękujemy za zainteresowanie, myślę jednak że Nikon 3000d to całkowicie wystarczający sprzęt do fotografowania w plenerze. Polecam kliknięcie w poszczególne fotki, wtedy następuje powiększenie i zdjęcia stają się większe i bardziej przejrzyste.Podobnie działa galeria zdjęć. Pozdrawiamy i zachęcamy do śledzenia naszej społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *