PZW 82 Gryf Żukowo

„Wielkie Sprzątanie Rzeki Raduni 2019” – Relacja.

Członkowie koła PZW 82 „Gryf” z Żukowa, oraz ludzie dobrej woli nie tylko z Gminy Żukowo, spotkali się w uroczym miejscu nad „Radunią” w samym sercu naszego miasta.

Dzisiejsze nasze spotkanie nie było spowodowane chęcią zabawy z wędką nad wodą, dzisiaj jak co roku od wielu lat zebraliśmy się po to żeby wspólnie zrobić coś dobrego. Coś dobrego dla przyrody, dla wędkarzy, dla spacerujących nad wodą. Aby było czyściej, milej podczas odwiedzania tej pięknej okolicy. 

 Zebraliśmy się w Żukowie na nowo powstałej przystani kajakowej. Terenem dzisiejszej zbiórki śmieci był odcinek brzegów „Raduni” od miejscowości Rutki do Niestępowa. Na porannej zbiórce stawiło się 30 chętnych pozytywnie nastawionych ludzi. Byli mali, duzi i seniorzy, wszyscy razem z ogromnym zapałem do społecznej pracy. Poranna pogoda nie zachęcała do aktywnego spędzenia dnia na dworze i to zapewne sprawiło że część zdeklarowanych się nie pojawiła 🙁   Lecz ci którzy się nie poddali zrobili kawał dobrej roboty !!! 

W porównaniu z rokiem ubiegłym mniejsza ilość uczestników zebrała większą ilość śmieci 🙂 A śmieci było naprawdę zastraszająco dużo. Butelki plastikowe, szklane, folie, słoiki, opony samochodowe, baniaki po olejach samochodowych i sporo innych rzeczy.   Ale jednak najbardziej smuci fakt, że znajdowaliśmy spakowane domowe śmieci, w tych śmierdzących zawiniątkach było dosłownie wszystko, resztki obiadu, niedojedzone jogurty, opakowania po przeróżnych produktach 🙁  Znaleźliśmy też pięknie, starannie zawinięte odpady z warsztatu mechanicznego.  Niech się wstydzi każdy brudas kto robi takie rzeczy. Łącznie zgromadziliśmy ponad 50 worków nieczystości plus bonusy w postaci opon, starych kineskopów tv i popsutych zabawek dla dzieci. 

Na zakończenie wszyscy razem, przy wspólnej rozmowie kosztowaliśmy jakże pożywnej wyśmienitej grochówki, chleba ze smalcem zagryzając go ogórkiem kwaszonym, popijając wodą i napojami.   A to wszystko od naszych niesamowitych darczyńców, sponsorów. Maluchy i gadżeciarze na pewno byli zachwyceni fantami przygotowanymi przez  UG Żukowo. 

Serdecznie wam za to wszystko dziękujemy jesteście wyjątkowi 😉 

   

 

Ukłony  dla patronów medialnych, dzięki waszej publikacji i promocji naszej akcji zyskujemy coraz to większą liczbę osób do pomocy. Dziękujemy 🙂

 

Do zobaczenia za rok, z nadzieją na mniejszą ilość znajdowanych śmieci.

 

FOTOGALERIA BOHATERÓW DZISIEJSZEGO PORANKA: 

« z 2 »

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii