PZW 82 Gryf Żukowo

Relacja z „Towarzyskich, otwartych zawodów spinningowych Radunia 2019”

„Towarzyskie, otwarte zawody spinningowe Radunia 2019”

Statuetkę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie rozstrzygnięte.

  

Zawody Spinningowe na rzekach o charakterze górskim zawsze budziły i będą nadal budziły  kontrowersję.

Z tego względu że takich wód jest mało, mało oczywiście w porównaniu z jeziorami których a naszym regionie jest pod dostatkiem. W związku z tym  nie wielu jest wędkarzy specjalizujących się wędkarstwie spinningowym górskim.

Dyscyplina wędkarstwa spinningowego i muchowego na wodach górskich zawsze skupiała osoby o troszkę innych upodobaniach, Ci wędkarze nie zawsze chcą na swej drodze chcą spotykać innych kolegów po kiju, są raczej samotnikami, to też nie wzięło się znikąd, jest to spowodowane oczywiście zachowaniem ryb. Pstrągi potokowe to ryby bardzo ostrożne i uzmysłowione, spłoszy je nawet głośno złamana gałązka przydeptana przez wędkarza, tym bardziej wielu wędkarzy 🙂

Jednak jako koło wędkarskie, mieliśmy w ostatnim czasie bardzo dużo zapytań „kiedy będą zawody na Raduni?”

No i się stało 🙂  Ogłosiliśmy zapowiedź  o zawodach z ograniczeniem ilości miejsc do 50 osób, co spowodowało u niektórych uśmiech na twarzy.    „???? ograniczenie miejsc nigdy się tyle osób nie zgłosi :):):)”

Okazało się że niedowiarkowie się mylili 🙂 Ilość chętnych do uczestnictwa przerosły nawet nasze oczekiwania,ale ze względu na ograniczone miejsca do wędkowania musieliśmy się zatrzymać na cyferce 53 chętnych do uczestnictwa.        W dniu zawodów 10 marca, pogoda  a raczej niepogoda zniechęciła część  zgłoszonych zawodników.

Ci, którzy przyjechali szczególnie goście z dalszych miejscowości, mieli pierwszą okazję zobaczyć i podziwiać miejsce w którym odbyło się zebranie zawodników. Nowa pachnąca jeszcze świeżością przystań kajakowa w Rutkach, jedna z dwóch na terenie Gminy Żukowo, zrobiła pozytywne wrażenie nawet na wędkarzach 🙂 bo przecież nie od dzisiaj wiadomo że wędkujący na tych właśnie wodach nie koniecznie przepadają za często hałaśliwymi kajakarzami. Lecz rzeka jest dla wszystkich, a właśnie takie miejsca z powodzeniem  mogą  służyć nam wędkarzom, dla odpoczynku, dla relaksu, dla schronienia się przed deszczem, czy po prostu do zorganizowania zawodów.

Zawody rozegraliśmy na odcinku „Raduni” od miejscowości Rutki do mostu drogowego nad rzeką w miejscowości Niestępowo.  Wystartowało  39 zawodników z różnych zakątków pomorza. Odwiedzili nas koledzy z Tczewa, Skarszew, Starogardu Gdańskiego, Czarnej Wody, Pruszcz Gdańskiego, Gdyni, Gdańska i oczywiście Żukowa i Gminy Żukowo. Wydarzenie miało charakter towarzyski a także przyczyniło się do promocji Gminy.

Oczywiście nie było by tak udanych zawodów jak by nie nasi darczyńcy „sponsorzy”

 

 

 

 

 

UG Żukowo ufundowało piękne drewniane  statuetki do 3 miejsca. pt. „Statuetka Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie” Wręczane przez PRM w Żukowie pana  Witolda Szmidtke.

Centrum Wędkarstwa Gdańsk sprzęt i gadżety wędkarskie do 3 miejsca, dodatkowo czapeczki i przynęty wędkarskie dla każdego uczestnika zawodów. tzw. pakiety startowe 🙂 

A przede wszystkim uczestnicy, zawodnicy właśnie Wy 🙂 którzy byliście, wędkowaliście świetnie się bawiliście.

Właśnie za to serdecznie Wam w imieniu Zarządu koła PZW 82 „Gryf”  dziękujemy.

Po wędkowaniu był czas na rozmowę, podzielenie się doświadczeniami z nad Raduni i innych łowisk, był też świetny ciepły poczęstunek, kapuśniak z wkładką niezwykle pożywny przy tak nie sprzyjającej pogodzie, kiedy wreszcie się rozpogodziło udało się rozpalić ognisko i przy pieczonych kiełbaskach pogawędzić o tym i o tamtym 🙂

Dzięki dwóm Andrzejom, Tadeuszowi i Waldkowi za pyszne jedzonko 🙂

Zawody były rozegrane „na żywej rybie” każdy zawodnik miał obowiązek wpisania swojej zdobyczy na karcie startowej, dodatkowo udokumentowania tego faktu zdjęciem, na tej podstawie wyłoniliśmy trójkę laureatów.

  WYNIKI : 

1 Miejsce   Piotr Halman  PZW 82 „Gryf” –  Pstrąg potokowy 39 cm =600 pkt.

2 Miejsce   Marcin Czapiewski  PZW 69 Starogard Miasto – Pstrąg potokowy 35 cm = 400 pkt.

Miejsce   Paweł Narloch  PZW Klub „Kiełż” Czarna Woda – Pstrąg potokowy 34 cm = 350 pkt

Nadesłane fotki z nad wody.

Do zobaczenia nad wodą koledzy 🙂  

Następne spotkanie nad „Radunią” organizowane przez nasze koło już w kwietniu tym razem pt. 

„Wielkie sprzątanie rzeki Raduni” 2019

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii