PZW 82 Gryf Żukowo

Brzegi i koryto rzeki „Raduni” posprzątane.

 

Wędkarze i kajakarze wspólnie sprzątali „Radunię”

W piękny niedzielny poranek 22 kwietnia członkowie koła wraz z uczestnikami forum internetowego „Pomorski Przewodnik Wędkarski oraz kajakarze z klubu kajakowego „Ichtys” a także  ludzie dobrej woli którym nie jest obojętna przyroda spotkali się już po raz kolejny w Żukowie aby wspólnie pozbierać śmieci a przy okazji spotkać się z dawno nie widzianymi znajomymi przy wspólnej rozmowie.

Można śmiało powiedzieć że pogoda nas rozpieszczała dlatego też frekwencja była spora, na porannej zbiórce stawiło się ponad pięćdziesiąt  osób w tym także dzieciaki które przyjechały ze swoimi rodzicami i za to dla rodziców wielkie brawa.

Bo jak mówi przysłowie ” czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”

 

Po przywitaniu uczestników i omówieniu spraw organizacyjnych ruszyliśmy do boju.

Już po kilkunastu minutach okazało się że kolorowo nie będzie, czekało nas naprawdę dużo pracy, śmieci było co nie miara, głównie puszki po napojach, butelki szklane i plastikowe, oczywiście folie różnego rodzaju. To mogły być śmieci pozostawione przez pseudo wędkarzy ale prawdziwą katastrofą jest fakt, że ludzie jeszcze w dzisiejszych czasach kiedy każdy ma pojemnik na swoim podwórzu, wywożą śmieci masowo na łono natury a jeszcze tragiczniejsze jest to że zostawiają przy nich swoje dane osobowe. Plagą brudasów można też nazwać  młodzież przesiadującą nad rzeką podczas wieczornych pogawędek zostawiając po sobie masę szkła i puszek.

Po tej nie zbyt przyjemnej, ale jakże  pożytecznej pracy,  lekko zmęczeni lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy na plac porannej zbiórki,  posililiśmy się pyszną grochówką i chlebem ze smalcem które ufundowali nam, Rodzinna Restauracja „Pastelowa” z Żukowa oraz GS”SCH” Żukowo, za co serdecznie dziękujemy.

Jak co roku mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony Urzędu Gminy oraz OKiS  Żukowo, którzy  przekazali gadżety promujące gminę, sprzęt niezbędny do organizacji wydarzenia.  Bardzo miłym akcentem była wizyta reprezentanta  władz  Gminy Żukowo,  pan Tomasz Szymkowiak wsparł nas nie tylko moralnie ale i fizycznie zbierając  kilka worków nieczystości.

Nie można też nie wymienić Klubu kajakowego „ICHTYS” z Leźna, pozytywnie odpowiedzieli na prośbę pierwszego, wspólnego sprzątania i działaliśmy dzisiaj jak jeden mąż, podejrzewam że nie po raz ostatni.

Podsumowując,  wydarzenie przebiegło niezwykle sprawnie, w zbiórce nieczystości uczestniczyło ponad 50 osób, zebraliśmy około 70 worków śmieci.

W imieniu organizatorów:

 

wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję.

Do zobaczenia za rok.

 

 

 

 

 

 

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii

1 komentarz do “Brzegi i koryto rzeki „Raduni” posprzątane.”

  1. Szagy pisze:

    No i to się nazywa Koło coś bynajmniej robią a nie to co Kolbudy tylko składki zbierają i nic więcej nawet swojej strony nie mają a na FB to raz na rok wchodzą pozdrawiam Zukowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *