PZW 82 Gryf Żukowo

Posprzątane brzegi „Raduni”

W tym roku wydarzenie sprzątania brzegów rzeki „Raduni” przebiegło troszkę inaczej niż zwykle.

Oczywiście głównym celem była zbiórka śmieci, które wciąż są bezczelnie gromadzone nad tą piękną rzeką. Więc jak zawsze z rana, chętni przede wszystkim wędkarze, niektórzy z całymi rodzinami zebraliśmy się w Żukowie nad brzegiem rzeki.Łączną liczbę uczstników można szacować na 50-55 osób. W niedzielny ranek troszkę zaspani, ale wszyscy chętni do pracy wzięliśmy worki, rękawiczki i ruszyliśmy w teren. Na początku dochodziły wiadomości, że jest poprawa i śmieci jest mniej niż w zeszłym roku,  ale kiedy przyjechał pierwszy transport samochodem dostawczym nasze miny zrzedły , auto nie zabrało wszystkiego na raz, i była jeszcze jedna dostawa tych paskudztw zebranych nad rzeką, a były tam przeróżne rzeczy: Opony ,szyby, ramy okienne ,folie różnego rodzaju, butelki pet i szklane nie zabrakło też puszek po piwie. Te wszystkie nieczystości zostały zapakowane do około sześćdziesięciu worków.
Tak więc nie jest tak kolorowo jak się nam na początku wydawało. Po tej naprawdę ciężkiej pracy, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy na miejsce zbiórki. Przekąsiliśmy chlebek ze smalcem i napawaliśmy się piękną pogodą poranka.
Następnie do akcji przystąpili Twórcy przynęt wędkarskich którzy przyjechali do nas z Chojnic, Lęborka oraz Trójmiasta. Koledzy Rękodzielnicy przynęt spinningowych,  pokazali naprawdę piękny kunszt ręcznego wyrobu błystek wahadłowych, zainteresowanie było ogromne nawet ze strony najmłodszych.
W przerwie posililiśmy się grochówką przywiezioną przez naszego tegorocznego sponsora posiłku. Zawitał też do nas Pan Robert Tracz, który przywiózł wykonane przez siebie grafiki oraz książki swojego autorstwa, chętni mogli oczywiście zakupić te rzeczy. Pan Robert namawiał nas, szczególnie spinningistów do stosowania kotwiczek bez zadziorowych.

Małą wystawę swoich obrazów miał nasz kolega z koła Pan Zbigniew Leśniewski było co podziwiać.              Kiedy mieli rozpocząć swój pokaz kolejni Rękodzielnicy tworzący sztuczne muszki, niestety zaskoczył nas nagły opad deszczu z gradem i musieliśmy zwinąć wszystkie sprzęty potrzebne do dalszego prowadzenia imprezy. Kilka osób się przestraszyło i porozjeżdżało  do domów lecz koledzy Muszkarze się nie poddali i dali świetny chodź skrócony pokaz rzutów muchowych nad rzeką.

Bardzo dziękuje przede wszystkim uczestnikom sprzątania:   Kolegom z Pomorskiego Przewodnika Wędkarskiego, kolegom z koła wędkarskiego „Gryf” Żukowo

Podziękowania dla sponsorów:  Restauracji rodzinnej „PASTELOWA” oraz GS Żukowo

Ukłon dla:   UG Żukowo z wsparcie w postaci gadżetów, worków i rękawiczek
Ukłon dla:  OKiS Żukowo za wsparcie w postaci niezbędnego sprzętu.  Dla Jacka Drążka wielki buziak w czółko za to że byłeś kolego.
Ukłon dla:  Sklepu wędkarskiego z Żukowa  za gadżety wędkarskie.
Ukłon dla:  Firmy Mazur Car z Żukowa za udostępnienie auta dostawczego.
Koledzy Rękodzielnicy:  Rafał, Michał, Irek, Mikołaj było extra, do następnego razu Panowie.
Niestety zdjęć ze sprzątania w terenie w tym roku nikt nie miał czasu zrobić, ale podejrzewam że wynagrodzi nam to relacja filmowa robiona przez kolegę Łukasza, czekamy z niecierpliwością.

No i się doczekaliśmy 🙂

 

 

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii