PZW 82 Gryf Żukowo

Mistrzostwa Spławikowe 2017 – rozstrzygnięte

 

„MISTRZOSTWA  SPŁAWIKOWE  2017”
koła wędkarskiego 82 „Gryf” Żukowo – rozstrzygnięte

 

W tym roku zawody wędkarskie o tytuł „Mistrza 2017” w dyscyplinie spławikowej przebiegły w wyjątkowej atmosferze, spowodował ją oczywiście deszcz padający-lejący z niebios.
Lecz zapalonym amatorom z naszego koła naprawdę nie przeszkadza nawet taka pogoda, jaka nam dzisiaj dopisała a raczej nie dopisała 🙂
Po zapisaniu się ostatniego chętnego do uczestnictwa, okazało się że mimo tej złej pogody przyjechała naprawdę spora grupa Juniorów , naliczyliśmy trzynaście osób, zaś Seniorów stawiło się trzydziestu dziewięciu. Ta liczba wskazuje na to, że Ludzie z Żukowskiego koła mają  w sobie wielką moc i nawet taka pogoda jak dzisiaj nie przeszkodzi im aby celebrować swoje hobby.
No i jak to zwykle na zbiórce omówiliśmy ważne rzeczy regulaminowe i inne sprawy  dotyczące naszego koła, o godzinie 8.00 wędki poszły w ruch, i zaczęła się prawdziwa walka z pogodą, rybami i ze swoimi słabościami, bo przy takiej pogodzie nie trudno sobie o nich przypomnieć 🙂

Po około dwóch godzinach wędkowania powolutku przestawało padać, wiec bardzo silna grupa naszej Młodzieży zebrała  ostatki sił i dali radę jeszcze godzinkę powędkować.  Kiedy już wrócili z Opiekunami- Rodzicami do miejsca zbiórki posilili się gorącym, pysznym bigosem tradycyjnie przygotowanym przez naszego niezastąpionego kolegę Andrzeja.
Po podliczeniu punktów Juniorom, okazało się że jednak mieli dzisiaj okazję ładnie powędkować i nacieszyć się holami rybek.

WYNIKI  KAT.  JUNIOR:

  1. Damps  Kacper    „MISTRZ SPŁAWIKOWY”  2017  kat. Junior
  2. Wolff  Damian
  3. Bigus  Przemysław
  4. Litwic  Mateusz
  5. Kleina  Bartłomiej

Zawitał też dzisiaj do nas Jacek Drążek z OKiS  Żukowo, wydaje mi się, że rodzi się w nim też pasja do moczenia kija w wodzie, a po chwilowym trzymaniu wędki nad taflą wody już prawie był pewny że zawita w naszych szeregach, fajnie że byłeś Jacku.

Kiedy Seniorzy kończyli swoje wędkarskie zmagania na szczęście były już pierwsze przebłyski słońca.  Oni także posili się gorącym bigosem a między czasie były liczone ich punkty.

WYNIKI  KAT.  SENIOR:

  1. Plichta  Piotr     „MISTRZ  SPŁAWIKOWY” 2017 kat. Senior
  2. Kleisa  Waldemar
  3. Gorlikowski  Stefan
  4. Dębski  Zbigniew
  5. Cyman Roman

Dziękuje bardzo wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i za miłą atmosferę nad wodą.  
Bardzo dziękuje też Waldemarowi Marschk  za zrobienie naprawdę okazałego masztu na flagę PZW oraz jego Żonie za fachowe wzmocnienia, obszycie flagi.   Wielkie dzięki.
Do zobaczenia na następnych zawodach 21.05.2017 szczegółowe ogłoszenie ukaże się w odpowiednim terminie.

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii