PZW 82 Gryf Żukowo

Zawody wędkarskie – Żukowski Festiwal Sportu

Ostatnie zawody wędkarskie w roku 2014.- Organizowane w ramach Żukowskiego Festiwalu Sportu.

W niedzielę 28.09.2014 roku odbyły się otwarte zawody spławikowe- drużynowe i indywidualne. Głównym sponsorem był Urząd Gminy Żukowo a w spół organizatorem Zarząd kola wędkarskiego „”Gryf”” Żukowo.
Zawody wędkarskie – Żukowski Festiwal Sportu miały miejsce nad zbiornikiem po żwirowym o nazwie Borowiec II, zbiórka chętnych do wędkowania była zaplanowana na godz. 7.00 a zawody zaczęły się o 8.30 i trwały do godziny 12 w południe. Na zawody zgłosiły swoje kandydatury koła z Gdyni , Kartuz , Kolbud oraz dwie drużyny z Żukowa , drużyny liczyły po pięciu zawodników a reszta wędkarzy startowała indywidualnie. Pogoda jak na tą porę roku można powiedzieć że nas rozpieszczała, chmurzyło się momentami ale ani razu nie popadało  🙂

Atrakcją zawodów była na pewno wizyta i udział w zawodach Wicemistrza Polski oraz Wicemistrza drużynowego Świata 2014 roku DAWIDA MAKURAT z koła PZW Kartuzy.
Wyniki w postaci ryb były bardzo niezadowalające lecz wędkarze nie poddawali się i walczyli do końca, łowiono głównie jazgarze, sporadycznie płocie, zwycięzca indywidualny nałowił sporo ryb zwanych słonecznicami, ale ogólny brak brań spowodował że walka była bardzo zacięta. Po zawodach udaliśmy się na wspólny ciepły posiłek a sędziowie skrupulatnie podliczali wyniki.

Wyniki Indywidualne:
1. Dawid Makurat
2. Patryk Mateja
3. Karol Wiczling


Wyniki Drużynowe:
1. Koło 58 Kolbudy
2. Koło 57 Kartuzy
3. Koło 82 Żukowo
Nagroda za największą rybkę – Rafał Dzierzgowski 🙂

Wszyscy uczestnicy oraz Zarząd koła wędkarskiego „”Gryf””Żukowo składają podziękowania dla Urzędu Gminy Żukowo za włączenie nas w obchody FESTIWALU SPORTU w Żukowie.

Autor Tekstu:Rafał Dzierzgowski || Data dodania: || Opublikowano w kategorii: Bez kategorii